Берое Стара Загора триумфира в първото дерби с Монтана 2003

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
18-01-2020 16:17 | BGbasket.com

Берое Стара Загора спечели първото за сезона дерби с Монтана 2003 в женската А група. Баскетболистките на Таня Гатева се наложиха над своя съперник у дома с 94:85 в оспорван и интригуващ двубой, преминал през много обрати. Вицешампионките изоставаха с двуцифрена разлика през второто полувреме, но спечелиха срещата.

Победата бе втора за тях в Първата четворка, докато съперникът им е с едно поражение и мач по-малко. В следващия кръг Берое гостува на Славия, докато за Монтана 2003 предстои визита на другия старозагорски тим Локомотив.

Двубоят започна с много висока резултатност. Двата тима постоянно си разменяха водачеството, а след десет минути игра домакините водеха с 28:26 след силни изяви на Виолина Кочева и Теодора Динева.

Малко след началото на втория период Монтана 2003 излезе напред след серия от 11:4, но съперникът им бързо си върна водачеството. Последваха оспорвани минути, като на почивката гостите водеха с 55:54 след общо 17 точки на Христина Иванова.

След паузата баскетболистките на Стефан Михайлов започнаха да трупат разлика и в средата на третата четвърт за първи път поведоха с двуцифрен аванс при 66:56. Берое обаче бързо се съвзе и успя да изравни след осем поредни точки на Кочева. Веднага след това тимът и поведе при 72:68, а тройка на Виктория Стойчева свали разликата само на точка преди заключителната част.

За кратко Монтана отново поведе в началото на решителните десет минути, но след това тимът на Таня Гатева взе инициативата и до края не изпусна водачеството си.

Най-резултатна за победителите с 27 точки бе Виолина Кочева. Теодора Динева отбеляза 22, с дабъл-дабъл от 16 точки и 17 борби е Жаклин Златанова, а 11 точки има Радослава Бъчварова.

За Монтана 2003 Христина Иванова наниза 21 точки, Виктория Стойчева вкара 16 точки и направи 9 асистенции. По 13 точки добавиха Димана Макариева и Габриела Костова, а с 10 е Радостина Димитрова (плюс 8 борби).