Славия започна с победа в първата четворка при жените

(сн. Тони Тончев, BGbasket.com)
18-01-2020 18:55 | BGbasket.com

Славия спечели първия си мач от първата четворка в женската А група. Като домакин тимът се наложи трудно над Локомотив Стара Загора с резултат 70:67. Мачът беше интересен, като през цялата му продължителност разликата беше малка, а в края столичанки удържаха победата. До момента те имат днешната победа, тъй като мачът им от първия кръг бе отложен, а за старозагорки това беше второ поражение за този полусезон. В следващия кръг Славия отново ще има гости от Стара Загора, този път Берое, а Локомотив ще посрещне Монтана 2003.

През няколко смени на водачеството премина първата част от мача. И двата отбора не бележеха много точки, а в края ѝ се стигна до 19:15 в полза на домакините. Оспорваната игра се запази и през втората част, но в нея нито за момент Славия не загуби лидерството.

Статуквото се запази и след подновяването на играта, като Славия поддържаше преднина, макар и малка, и след третата част водеше с 56:50. Славия остана напред и в средата на заключителната четвърт поведе с 10 точки, но съперникът успя да се приближи само на четири при две минути до края. В крайна сметка домакините издържаха на натиска и успяха да стигнат до трудната победа.

Вероника Джикова записа дабъл дабъл от 19 точки и 10 асистенции за победителките, а Ивана Николова се включи с 18 плюс по 4 борби и асистенции. Александра Петрова записа 12 точки и 9 борби, а Мария Светославова допринесе с 11 плюс 9.

За Локомотив петте титулярки завършиха с двуцифрен актив, като 20 точки и 9 борби записа Златка Маданкова, а с 12 точки завърши Преслава Колева.