Шумен надви ЦСКА за трети път през сезона

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
19-01-2020 19:00 | Мария Маринова

Шумен победи ЦСКА за трети път през този сезон в мъжката А група. Този път баскетболистите на Янко Янков и Звонко Папак надвиха своя съперник с 82:67 в среща, изиграна в столичната зала „Румен Пейчев“.

Гостите направиха повече грешки от съперника си (23 срещу 15), но компенсираха в подкошието (52 срещу 41 борби) и с по-точен мерник при стрелбата от игра (45% срещу 30%).  ЦСКА вкара едва 2 тройки от 27 опита, докато шуменци бяха 7/19.

Победата бе девета за Шумен от 11 мача, като в следващия кръг тимът приема Видабаскет. ЦСКА е с баланс 3-9, а след седмица гостува на Славия.

В първите минути срещата бе равностойна, като много силно за ЦСКА стартира Николай Петков. Постепенно обаче гостите взеха предимство в подкошието, възползваха се от пропуските на съперника и след първата четвърт се откъснаха с 27:17.

През втория период Шумен продължи да увеличава разликата в своя полза и на почивката тя бе най-голямата до момента в мача при 48:30 след общо 17 точки на Кирил Кирилов.

Второто полувреме започна с доста ниска резултатност от страна и на двата отбора. Играта вървеше почти кош за кош, но след серия от 8:0 преди заключителната четвърт Шумен вече водеше с 64:41.

Армейците изиграха силна последна част и стопиха част от изоставането си, но разликата вече бе твърде голяма за нещо повече. Гостите завършиха срещата с двама души по-малко, след като Николай Николов и Александър Кръстев напуснаха за пет личи нарушения.

Над всички за победителите с 29 точки и 13 борби бе Кирил Кирилов. Красимир Димитров се отчете с 14 точки и 8 борби, 13 точки добави Димитър Янчев.

С дабъл-дабъл за „червените“ се отличи Николай Стефанов с 26 точки и 10 борби. Димитър Генов отбеляза 15 точки, а 13 има Николай Петков.