Монтана 2003 отново начело в Адриатика след бой над Цървена звезда

22-01-2020 20:35 | BGbasket.com

Монтана 2003 стартира колебливо, но след това бързо навакса и разби Цървена звезда като гост с 93:59 в Адриатическата лига.

С успеха Монтана вече има 12 победи, и след загубата на Цинкарна Целе в Кралево, излезе отново начело в класирането.

Звезда стартира с 6-0, но Монтана се окопити след като се озова изоставащ 10-2 и започна наваксването. И двата състава заложиха на играта под коша, като чак до средата на втората четвърт домакините дори не бяха опитали изстрел от тройката.

Постепенно Монтана раздвижи нещата и от своя страна реализира няколко далечни шута, за да възстанови баланса и до края на първото полувреме имаше поредица размени на водачеството.

Въпреки нелошата успеваемост, и двата отбора не бяха особено резултатни и на почивката Монтана водеше с 38:36.

Българският шампион излезе решително за второто полувреме, тръгна с 12-1 и остави без кош от игра противника повече от пет минути, за да вземе двуцифрен аванс.

Разликата продължи да расте, съпротивата на Звезда тотално падна в последната четвърт и пет минути преди края Монтана вече водеше с над 20 точки. Финалните минути бяха доиграни от младите състезателки на българския тим.

Тина Требец завърши с 21 точки и 9 борби за успеха, Димана Георгиева и Христина Иванова добавиха съответно 15 и 14 точки.