Левски Лукойл не срещна никаква съпротива от Рилски

(Снимка: LAP.bg)
23-01-2020 21:52 | Мария Мицова

Левски Лукойл записа повече от убедителна победа с 83:50 над Рилски спортист в двубой, който трябваше да бъде дерби, но не се получи.

Мачът вървя изцяло само в една посока - трупане на аванс за Левски.

И двата състава бяха без американските си крила - Джайлс Смит в пореден мач за Левски Лукойл и Зейвиър Джонсън за Рилски спортист след травма на тренировка.

Рано-рано в мача Левски пое пълен контрол и взе преднина от 20 точки без твърде много усилия. Мачът вървеше без сериозна интрига като резултат, но и доста накъсано от нарушения и не без нерви. След една четвърт Левски водеше с 20:5, а на почивката преднината още бе повече от стабилна - 42:23. Отлично първо полувреме направи новото попълнение на "сините" Данило Тасич с 14 точки до почивката.

Важни играчи и от двата състава натрупаха лични нарушения през първите 20 минути, и продължиха през третата част.
Нищо обаче не оказваше сериозно влияние върху хода на събитията и Левски си правеше каквото пожелае в нападение, и не бе прекалено затруднен от атаките на Рилски.

След 30 минути разликата бе съкрушителна - 65:35, без изгледи за промяна.

В средата на последния период дистанцията подгони и 40 точки, и ги стигна при 82:41.

Заключителните минути преминаха с излишни нерви, няколко технически и леки дрязги, но без да се промени нещо в развоя на събитията.

С 16 точки и 9 борби за 20 минути приключи Данило Тасич, а още 9 от 10-е играчи на Левски вкараха 5 и повече точки.

Единствен с двуцифрен актив за Рилски завърши Кристофър Уокър - 16 точки и 11 борби.