Черно море убедителен в проверката срещу Спартак

23-02-2020 19:05 | BGbasket.com

Черно море Тича ще започне на добра нота третото завъртане в НБЛ, след успех в контролна среща над Спартак Плевен с 96:66.

Макар и без основни играчи, като Пламен Алексиев, Николай Георгиев, Коча Йовович и все още без Ники Стоянов, варненци водиха от началото до края, с аванс стигащ до 34 точки. Константин Коев пропусна срещата за Спартак, а с тима не е и Герасим Николов.

След 20:16 в първия период, още в първите минути от втория Черно море се откъсна напред и на почивката водеше с 45:23.

В края на третата четвърт разликата подгони 30 и ги мина в четвъртата за солидното 96:66 в края.

Спартак вкара само 5 от 31 опита от тройката докато Черно море наниза 15 от 28, за да се стигне до голямата дистанция в резултата.

Варненци превъзхождаха във всички показатели противника и направиха и 27 асистенции.

С по 21 точки завършиха Симеон Илиев и Александър Стойков, първият и с 8 борби, а вторият - с 8 асистенции.

За Спартак Димитър Маринчешки се отчете с 23 точки и 8 борби.

Така и трите отбора от приятелския турнир във Варна - Черно море, Спартак и Ямбол, си тръгват с по една победа от него.

Тагове: Черно море Тича, Спартак Плевен