Юношите U17 спечелиха и втората контрола с Гърция

(сн. FIBA.basketball)
23-02-2020 20:23 | basketball.bg

Националният отбор за юноши U17 победи за втори път състава на Гърция до 16 години. В Правец избраниците на Даниел Клечков и Стойо Чолаков се наложиха над своя съперник с 80:69.

Двете контроли бяха част от подготовката на тима ни за предстоящото световно първенство до 17-годишна възраст, на което София е домакин през юли.

Нашите започнаха днешния мач по-слабо от този вчера, но до края на първата четвърт се съвзеха и поведоха. Младите "лъвове" показаха колебания и в средата на срещата, но силна последна четвърт им донесе победата.

Отново Томас Читадзе бе най-резултатен за успеха, като отбеляза 23 точки. Със 17 се отличи Георги Герганов, а 15 вкара Иван Спиров.

И за този лагер Клечков и Чолаков обаче не можаха да разчитат на играещите в чужбина Константин Костадинов, Иван Борисов и Мартин Ковачев. С контузии пък са Любомир Керемедчиев и Виктор Гергов.

Тагове: София 2020, България U17