Академик отказа Черно море със силен финал и трипъл-дабъл на Коцев

(Снимка: BGbasket.com)
29-02-2020 19:38 | Мария Мицова

Академик София се наложи с 89:72 над Черно море Тича в много оспорван мач от 19-я кръг на НБЛ.

Въпреки резултата в края, срещата бе на кантар почти до последните минути.

Черно море игра без контузения Николай Георгиев, а в състава не бе и Кристиян Кръстев.

В първата част двата състава си размениха по 3-4 силни минути - началото бе летящо за Академик, но Черно море се окопити бързо и направи обрат до края на периода.

В интересна и оспорвана четвъртина, домакините реализираха 23, срещу 22 точки за варненци.

Черно море не успя да реализира кош от игра впървите четири минути от втората четвърт, а Академик направи серия от 16-1, за да се откъсне напред.

Всичко в играта на домакините спореше в този момент и освен, че пазеха добре, те играеха разнообразно и ефектно в атака.

Подобно на първата част, след средата и на втората обаче Академик свали гарда и позволи няколко силни пробива на Черно море, а разликата падна под 10.

На почивката отборите се оттеглиха при 45:35, като въпреки преднината на домакините, нищо не изглеждаше дори и малко ясно.

Националите на Академик Андрей Иванов и Цветомир Чернокожев продължиха да играят силно след паузата, за да държат своите напред, докато на ниво за Черно море бе Симеон Илиев. На неговите 7 поредни точки обаче Александър Милов отговори с 10, а разликата се въртеше около десетина точки.

Варненци направиха страхотна серия от 10-0 в последните три минути и половина от третата част и с нея отново върнаха интригата с под 10 разлика.

В заключителните 10 минути двата тима влязоха при 68:60.

Академик обаче изигра последна част по учебник, особено в нападение, където Александър Милов продължи да се вихри и с две поредни тройки, едната с фаул, приключи мача, давайки 22 точки аванс на домакините.

Последните две минути ги изиграха по-младите баскетболисти, а ситуацията не се промени много до крайното 89:72.

Страхотен мач направи Милов, с 20 точки през второто полувреме и общо 29 в актива си. Мартин Коцев записа трипъл-дабъл от 11 точки, 10 борби и 11 асистенции. Цветомир Чернокожев добави 18, а Андрей Иванов 15.

25 за Черно море реализира Симеон Илиев, 15 в третата четвърт, 12 вкара Цветомир Куртев, а Коча Йовович се отчете с 8 точки и 12 асистенции.