Берое Стара Загора продължи вдъхновено с 8 поред, отказа Целе от върха

04-03-2020 20:25 | BGbasket.com

Берое Стара Загора завърши с победа с продължение редовния сезон на Адриатическата лига след 94:87 срещу Цинкарна Целе.

Българският тим продължава защитата на титлата си от миналия сезон, като зае последното четвърто място за Файнъл 4, на който ще е домакин след две седмици и половина.

Това е осма поредна победа във всички турнири за Берое, като нанесеното поражение лиши Цинкарна Целе от първото място в редовния сезон.

Двата отбора изиграха отличен мач, оспорван и интересен от началото до края.

Цинкарна Целе имаше леко предимство в първите 15-тина минути от двубоя, но така и не успя да вземе някаква по-солидна преднина.

В края на първото полувреме силна серия за Берое направи пълен обрат и домакините от своя страна дръпна в резултата - с 42:38 на почивката.

В третата част старозагорки поддържаха крехък аванс, но също без да намерят спокойствие.

Битката продължи до последно и в заключителните 4 минути отборите влязоха при равенство - 73:73.

Равенството се запази и с по-малко от две до сирената - 79:79, и само с 22 секунди до финала - 81:81.

Двата тима сгрешиха в последните си атаки и така двубоят влезе в продължение.

Целе поведе в продължението, но след това Берое незабавно възстанови, взе инициативата и не я изпусна до последния сигнал и крайното 94:87.

Всички девет състезателки на Берое в мача дадоха своя принос за успеха. С 19 точки и 11 борби се отчете Адиджат Адамс, 16 точки вкара Карина Константинова, още 15 - Моника Енгелман, а 11 - Гергана Иванова. С по 9 точки и съответно 12 и 10 борби приключиха Жаклин Златанова и Челси Лий, като Златанова добави 5 асистенции и 2 чадъра в актива си.