Берое се затрудни, но не допусна изненада в Плевен

10-10-2020 19:53 | BGbasket.com

Берое започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига. Шампионатът бе подновен след близо седем месеца пауза, а на старта старозагорският тим надви Спартак в Плевен с 87:68.

Двата отбора изиграха много оспорван двубой, изпълнен с обрати, а голямата разлика се дължи най-вече на силната последна част. Треньорите използваха сравнително къси ротации през повечето време, като двубоя за Берое пропуснаха Павел Маринов и Седариан Рейнс, а за домакините - Радослав Кочев и Венелин Христов.

В следващия кръг Спартак приема у дома шампиона Балкан, докато за Берое предстои дерби с Левски Лукойл в Стара Загора.

ФОТОГАЛЕРИЯ

Срещата започна много оспорвано, като играта вървеше кош за кош. Спартак разчиташе основно на далечната стрелба, а Мартин Маринов наниза четири тройки само за първата четвърт. Силно за Берое стартираха Брейди Роуз и Николай Стоянов, но след кош на Николай Маринов със сирената, след десет минути игра домакините бяха напред с 22:21.

Гостите направиха серия от 8:0 на старта на втория период, а малко след това дръпнаха и с 11 точки, възползвайки се от многото грешки на съперника. Баскетболистите на Александър Дяковски обаче бързо започнаха да топят изоставането си и след първото полувреме то бе едва 2 точки (40:42), след като точно преди почивката Мартин Маринов вкара шестата си тройка в срещата.

Малко след паузата Спартак стигна до пълен обрат при 45:44, след което последваха нови размени на водачеството. В крайна сметка Берое успя да направи няколко успешни атаки и преди последната четвърт бе напред с 60:53.

Тройка на Брейди Роуз на старта на заключителния период отново направи аванса на гостите двуцифрен. Последва подем в играта на старозагорския тим, разликата скочи на 21 точки в средата на частта, като това окончателно сложи край на интригата в мача. За разлика от първото полувреме, когато наниза осем тройки, след почивката процентът на Спартак спадна значително, което също даде своето отражение.

Най-резултатни за победителите с по 19 точки бяха Николай Стоянов и Брейди Роуз (5 тройки). С дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби е Станислав Ваклинов, а 14 точки добави Ракуан Мичъл.

Над всички за Спартак бе Мартин Маринов с 21 точки (6 тройки), Николай Маринов отбеляза 13 точки, а 12 има Димитър Маринчешки.