Рилски спортист мина с лекота през Ямбол

25-10-2020 19:38 | BGbasket.com

Рилски спортист записа втора победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Пред собствена публика тимът се наложи над Ямбол с 83:64. Домакините взеха инициативата още от началните минути и до края не изпуснаха водачеството си.

След този двубой Рилецо е с баланс 2-1, докато тимът на Тони Дечев е с победа и загуба. В следващия кръг отборът от Самоков гостува на Черноморец, докато Ямбол приема Левски Лукойл.

ФОТОГАЛЕРИЯ

Домакините започнаха много добре срещата и само за няколко минути дръпнаха с 16:6. Те играеха стабилно в подкошието, не сбъркаха нито веднъж за две точки и след първата четвърт вече водеха с 27:11.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров продължиха да поддържат висок процент при стрелбата и през втория период, докато съперникът им вкара за първи път в мача от далечно разстояние едва в средата на тази част. Всичко това даде отражение и върху резултата, като на почивката Рилски спортист бе напред с 47:27.

След паузата авансът на домакините достигна 28 точки, а решителните десет минути започнаха при 69:43 в тяхна полза. През последната част Ямбол успя да свали част от изоставането си, но тимът от Самоков все пак спечели убедително.

Най-резултатен за победителите с 15 точки бе Нико Карвачо. Дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби записа Трей Портър, Павлин Иванов вкара 13 точки, с 11 е Алекс Симеонов, а 10 добави Мирослав Васов.

За Ямбол Кръстан Кръстанов наниза 13 точки. Ерик Макгил отбеляза 12, а 10 има Евгени Василев.