Везенков и Олимпиакос нанесоха първа загуба на Зенит

(сн. facebook.com/olympiacosbc)
05-11-2020 20:53 | BGbasket.com

Александър Везенков и неговият Олимпиакос нанесоха първа загуба на Зенит в Евролигата през този сезон. Гръцкият тим се наложи над своя съперник със 75:66 в среща, изиграна тази вечер в Санкт Петербург.

Българинът се появи в игра през втората част, като остави добри впечатления с изявите си. Той престоя на паркета близо 15 минути, като завърши с 9 точки и 4 борби.

Победата бе четвърта за Олимпиакос от седем мача, а днешният им съперник е с 2-1.

Двубоят започна оспорвано, като след десет минути игра домакините имаха минимално предимство при 20:19 след 12 точки на Остин Холинс, всичките от тройката. Вторият период обаче премина изцяло под диктовката на гръцкия гранд, който бързо стигна до обрат и започна да трупа разлика, която на почивката бе най-голямата в мача – 41:27.

След паузата играта бе сравнително равностойна, а преди заключителните десет минути Олимпиакос водеше с 15 точки. Малко след началото на последната четвърт обаче Зенит направи серия от 12:0 и почти заличи пасива си. Въпреки срива, гостите успяха да се съвземат и удържаха водачеството си до края, като Везенков също имаше решаващи отигравания в решителните минути.

Хасан Мартин бе най-резултатен за успеха с 16 точки, Шакил Маккисик вкара 10.

За Зенит Били Барън отбеляза 13 точки, с 12-те си точки от първата част остана Остин Холинс.