Везенков и Олимпиакос с победа №5 в Евролигата

12-11-2020 23:02 | BGbasket.com

Александър Везенков и неговият Олимпиакос записаха пета победа в редовния сезон на Евролигата. Като домакин гръцкият тим се наложи над Алба Берлин със 75:71 след немалко трудности. До момента активът на отбора е 5-3, а германският му съперник е с 1-5. В следващия кръг Везенков и съотборниците му ще се изправят срещу бившия му отбор Барселона като гости.

Олимпиакос започна мача слабо и вкара едва 10 точки през първата част, позволявайки на съперника да натрупа 12 точки аванс. Тимът не позволи разликата да се увеличи до почивката, а след нея започна да се връща в мача. Отлична трета част – 27:9 в полза на домакините обърна резултата и въпреки че бяха под напрежение до края, те удържаха победата.

Везенков игра 25 минути и допринесе с 11 точки и 3 борби за победата на отбора. Шакил МакКисик записа 14 точки, а с 13 и 5 борби завърши Ливио Жан-Шарл. За Алба Нилс Гифай вкара 13 точки и овладя 6 борби.