Берое нанесе втора загуба на Балкан в Ботевград

(сн. balkan-basket.com)
14-11-2020 20:48 | BGbasket.com

Берое нанесе втора поредна загуба на Балкан в Националната баскетболна лига. В отложеното дерби от третия кръг на шампионата старозагорският тим надви шампионите с 79:72. Срещата премина през няколко обрата, като победителят бе определен едва в последната част.

В този двубой в ротацията на „зелените“ отново се завъртяха едва седем човека. Заради контузии и здравословни проблеми срещата пропуснаха Станимир Маринов, който ще претърпи операция, Димитър Димитров, Марин Маринов и Денислав Вутев. Гостите от Стара Загора пък бяха водени от Бойко Миленков, тъй като Любомир Минчев бе наказан за един мач. В игра за тима обаче се завърна Павел Маринов, който записа първи минути за сезона.

След тази среща предстои пауза в НБЛ заради националните отбори, като първенството се подновява на 5 декември.

ФОТОГАЛЕРИЯ

Въпреки проблемите, домакините започнаха по-добре срещата. На няколко пъти те повеждаха с 6 точки, като след първата четвърт бяха напред с 21:16 след силни изяви на Дарко Балабан.

Балкан поддържаше крехък аванс в началото на втория период, но Николай Стоянов и Рейкуон Мичъл вкараха 9 безответни точки и Берое стигна до пълен обрат при 34:28. „Зелените“ обаче не позволиха съперникът им да се откъсне с голяма разлика и след силни изяви на Тауан Ейджи, на почивката те намалиха изоставането си при 36:38.

Балкан отново поведе след почивката, като последваха куп размени на водачеството. Гостите обаче трябваше да се справят без един от ключовите си играчи в подкошието Седариан Рейнс, който натрупа четири фаула и седна рано на пейката. Въпреки това, те успяха да поведат с 57:50, което бе и най-голямата разлика в мача до момента, но след тройка със сирената Давонтей Джордан скъси разликата само на 4 точки преди последната четвърт.

Берое започна решителната част със серия от 9:2 и за първи път дръпна с двуцифрен аванс. Домакините за кратко стопиха пасива си до 5 точки, но в края и умората си каза думата. Гостите запазиха концентрация в решителните минути и спечелиха срещата.

Брейди Роуз бе най-резултатен за победителите с 21 точки, Рейкуон Мичъл вкара 15, с 14 е Седариан Рейнс, 11 има Николай Стоянов, а с 10 се отчете Кейлъб Бишъп.

За Балкан над всички с 22 точки и 9 борби бе Тауан Ейджи. Дарко Балабан отбеляза 18 точки, а 15 има Давонтей Джордан.