Берое с втора загуба в Балканската лига

(сн. balkanleague.net)
16-11-2020 20:53 | BGbasket.com

Берое претърпя втора поредна загуба от началото на сезона в Балканската лига. Тимът отстъпи като гост  на черногорския Теодо със 70:74. Двубоят премина през няколко обрата, а победителят бе определен в последните минути.

В тази среща старозагорският тим бе без тримата си национали – Павел Маринов, Станислав Ваклинов и Николай Стоянов, които днес започнаха подготовка в Правец за предстоящите двубои от европейските квалификации.

Още утре за баскетболистите на Любомир Минчев предстои нов тест в Черна гора, този път срещу Ибър Рожае.

Домакините вкараха първия кош в мача, но след това Берое направи серия от 9:0 и излезе напред. За кратко Теодо свали пасива си само на точка, а след десет минути игра българският тим водеше с 19:14. През втория период черногорският тим успя да стигне до обрата и на почивката имаше предимство при 36:35.

След размяна на кошове след паузата, домакините вкараха 8 безответни точки и се откъснаха в резултата, като преди последната част водеха с най-голямата разлика до момента – 56:47.

Берое обаче не се отказа и след серия от 11:2, равенството бе възстановено. Теодо отново поведе за кратко, но четири минути преди края гостите най-после обърнаха при 66:65. Последва обаче срив в играта им, съперникът им отбеляза 9 безответни точки и измъкна успеха в мача.

22 точки и 10 борби за победителите записа Арсение Вучкович, Лазар Джурович наниза 21 точки.

Най-резултатни за Берое с по 18 точки бяха Симеон Илиев (6 борби) и Брейди Роуз (8 борби).