Монтана 2003 с нова рутинна победа в А група

27-11-2020 16:29 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа поредна победа в женската А група. Тимът очаквано се наложи като гост над младия състав на Шампион 2006 с 87:54 в среща, изиграна в столичната зала "Триадица". И двата отбора правеха доста пропуски при стрелбата от далечно разстояние, но баскетболистките на Стефан Михайлов доминираха значително в подкошието, което направи и разликата в срещата.

Победата осма за тима на Монтана 2003, който продължава да е единствен без загуба до момента. Шампион 2006 е с баланс 2-4.

Въпреки че играеха срещу един от фаворитите в първенството, домакините започнаха по-добре мача и имаха леко предимство през първите няколко минути. След това обаче съперникът им взе инициативата и след десет минути игра водеше с 19:11. През втория период разликата в полза на гостите стана двуцифрена, а на почивката те бяха напред с 40:20.

След паузата Монтана 2003 продължи да увеличава аванса си и преди последната част той вече бе 32 точки. В оставащото време играта бе много равностойна, като шампионите спечелеха убедително.

В отсъствието на Димана Макариева и Изабела Лира най-резултатна за победителите бе Дебора Филипова с 19 точки, 5 борби и 6 асистенции, но и 9 грешки. Акийла Майз има 16 точки, с 12 е Александра Петрова, а 10 има Йоанна Иванова.

Микаела Дамянова вкара 14 точки за победителите, но сбърка 8 пъти, Мария Делчева добави 13 точки.