Берое Стара Загора отбеляза 136 точки в мач осем на осем

(сн. facebook.com/Beroewomen)
28-11-2020 14:29 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа очаквана победа в женската А група. Опитният тим на Таня Гатева не срещна никакви затруднения при гостуването си на Академик Пловдив, като спечели срещата със 136:42.

Любопитното е, че в този мач и двата отбора бяха с група от едва осем състезателки. Старзагорският тим даде почивка на част от основния си състав, докато заради новите противоепидемични мерки, вече влезли в сила, двата отбора нямаха право да използват баскетболистките си до 18-годишна възраст.

Победата бе четвърта за Берое от пет срещи, докато Академик е с баланс 1-6.

Тимът от Стара Загора изигра много резултатно първо полувреме. След десет минути игра той водеше с 32:11, а на почивката вече се откъсна със 74:17. Ситуацията не се промени и след паузата, като преди заключителната четвърт разликата достигна 70 точки, а до края Берое направи успеха си още по-изразителен.

Всички баскетболистки на гостите завършиха с двуцифрен точков актив, като четири от тях са с дабъл-дабъл. Златка Маданкова завърши с 26 точки и 13 борби за победителите, Теодора Динева вкара 22 точки, с 20 се отчете Карина Константинова (8 асистенции). Мина Василева записа 17 точки и 10 борби, Петя Бояджиева вкара 16 точки (7 борби и 7 асистенции), с 13 точки и 14 борби е Преслава Колева, а по 11 точки имат Стефани Пендова (10 асистенции) и Гергана Иванова (8 асистенции).

За Академик най-резултатна с 18 точки бе Диляра Четинова, Златка Кьосева е с 10 точки и 10 борби.