Страхотен обрат и победа с продължение за Микс срещу Славия

(Сн: ББЛ)
02-12-2020 22:21 | BGbasket.com

Микс регистрира четвърти успех за сезона, след 86:82 срещу Славия след продължение.

Славия води почти през целия двубой, но в края изпусна всичко и позволи обрат. "Белите" имаха на моменти аванс от до 14 точки.

Серия от 10-0 за Микс в края на третата и началото на четвъртата части обаче възстановиха паритета.

Две минути преди сирената Микс поведе в резултата, последва размяна на кошове, а и грешките натежаха. В последната атака на Славия за редовното време Николай Стефанов изравни, до 74:74, а след важните си точки до момента Александър Йонов пропусна да донесе победата на Микс в редовното време.

В добавените пет минути Микс запази самообладание и в заключителните 60 секунди успя да реализира кош и три наказателни удара, а Славия - само два фаула.

Христо Господинов записа 20 точки и 13 борби за успеха, Пламен Дончев добави 17 точки, колкото реализира и Йонов, Денис Василев - 13, а Валентин Анакиев се включи отлично с 11 точки и 10 борби.

Николай Стефанов приключи с 21 точки и 10 борби за Славия, 18 и 11 борби добави Кристиян Георгиев, 14 записа Мартин Димитров. Дебют за тима направи Тодор Захариев.

Тагове: ББЛ А група