Академик Пловдив продължава с победите в Балканската лига

03-12-2020 19:52 | BGbasket.com

Академик Пловдив продължава да е единственият непобеден отбор в Балканската лига през този сезон. На свой терен тимът постигна четвърти пореден успех в шампионата, след като надви Теодо със 77:65 най-вече след силна първа четвърт. Заради възпаление на прасеца мача пропусна капитанът на домакините Васил Бачев.

Срещата започна с доста слаба резултатност и размяна  на кошове. След това обаче баскетболистите на Йордан Янков взеха инициативата и след много силни минути поведоха с 20:6 след първата четвърт. Вторият период бе доста по-равностоен, като на почивката българският тим бе напред с 38:22.

Теодо стартира второто полувреме с няколко успешни атаки, но след това Академик направи серия от 10:0 и се откъсна с 21 точки, а преди заключителната четвърт водеше с 60:41. В края гостите успяха да стопят част от изоставането си, но разликата бе твърде голяма за нещо повече.

Мартин Сотиров и Николай Николов отбелязаха по 15 точки за победителите, с 13 и 9 борби е Обрад Томич.

За Теодо над всички с 25 точки бе Арсение Вукович.