Берое вкара 15 тройки при третата си победа в Балканската лига

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
08-12-2020 20:49 | BGbasket.com

Берое записа трета победа от началото на сезона в Балканската лига. На свой терен тимът се наложи убедително над македонския ТФТ със 108:73. Домакините владееха инициативата през целия мач и нито веднъж не позволиха на съперника си да поведе в срещата. Те отбелязаха общи 15 тройки с близо 47% успеваемост, като доминираха и в подкошието – 52 борби срещу 39.

След този двубой Берое е с баланс 3-3 в турнира, докато поражението бе трето за македонския отбор от пет срещи.

Българският тим започна ударно мача и дръпна със 17:4 само за три минути игра, като само за този период наниза четири тройки. В края на частта гостите обаче гостите стопиха пасива си само до 4 точки, но след това Берое отново увеличи за 34:25.

Високата резултатност продължи и през втория период. За кратко авансът на домакините достигна 15 точки, а на почивката те водеха с 60:46.

Берое започна второто полувреме със серия от 11:1. Баскетболистите на Любомир Минчев лимитираха съперника си само до 8 точки в тази част и след нея се откъснаха с 89:54.

През последната четвърт играта бе доста по-равностойна, но още в средата й домакините минаха границата от 100 точки и спечелиха убедително. За по пет лични нарушения срещата не завършиха Костадин Лазаров и Седариан Рейнс.

Най-новото попълнение на старозагорския тим Дерик Джийн бе над всички за победителите с 28 точки (6 тройки). Николай Стоянов вкара 14 точки, с 13 е Брейди Роуз, Симеон Илиев се отчете с 12 и 8 борби, а по 10 точки добавиха Павел Маринов (7 борби) и Седариан Рейнс.

За ТФТ най-резултатен с 20 точки и 9 асистенции бе Тайрън Харис, а по 10 отбелязаха Андрей Митревски, Лаклан Андерсън и Ландриъс Хортън.