Академик Пловдив продължава с победната серия в Балканската лига

10-12-2020 19:46 | BGbasket.com

Академик Пловдив остава единственият тим без загуба в Балканската лига. Съставът на Йордан Янков постигна пети пореден успех в надпреварата, след като се наложи на свой терен над македонския ТФТ с 80:75.

Въпреки че домакините имаха предимство през повечето време, до последните минути съперникът им имаше шанс за обрат в срещата. Академик направи 27 грешки в мача, но компенсира в подкошието и с по-висок процент при стрелбата.

Двубоят започна много оспорвано, като нито един от двата тима не успя да се откъсне с голяма разлика и след десет минути игра гостите водеха с 16:14. За Академик пък много силно стартира Николай Николов, вкарал 10 от точките на отбора до момента.

Македонският тим дръпна с 26:19 в началото на втория период, но след серия от 13:1 домакините бързо си върнаха водачеството. Последваха равностойни минути, а на почивката баскетболистите на Йордан Янков водеха с 36:34.

След паузата Академик отново имаше леко предимство, а преди заключителната четвърт вече бе напред с 56:47.

ТФТ започна последната част със серия от 7:2, но малко след това българският тим направи аванса си двуцифрен при 64:54. Гостите на няколко пъти сваляха разликата на 4 точки, но пловдивският тим удържа аванса си и спечели.

Николай Николов бе най-резултатен за победителите със 17 точки, по 13 точки имат Йере Вучица и Николай Титков.

За съперника Ландриъс Хортън вкара 18 точки, Лаклан Андерсън има 15, с 10 е Амир Смит.