Академик Пловдив допусна първо поражение в Балканската лига

18-12-2020 19:52 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа първа загуба през този сезон в Балканската лига. Тимът отстъпи като гост на Куманово 2009 със 71:86 във втория си мач в Северна Македония тази седмица. Подобно и на срещата срещу ТФТ вчера, отборът на Йордан Янков допусна изоставане през първото полувреме, което този път обаче не успя да навакса.

Умората също си каза думата, тъй като това бе пети мач за състава от Пловдив в рамките на осем дни. В тази среща не игра капитанът на тима Васил Бачев.

Академик вече е с баланс 6-1 в шампионата, докато днешният му съперник е с 2-2.

Началото на срещата бе равностойно, но след това домакините отбелязаха 8 поредни точки и дръпнаха с 20:10. Българският тим много бързо намали разликата само на една, но Куманово стоеше по-стабилно в подкошието и след десет минути игра увеличи за 27:20.

Македонският тим започна втория период със серия от 12:0. Повече от четири минути баскетболистите на Йордан Янков не можеха да намерят пътя към коша на своя съперник и на почивката изоставаха с 31:53.

След паузата играта вървеше с ниска резултатност и за двата тима. Домакините обаче поддържаха солидния си аванс и последната четвърт започна при 68:50 в тяхна полза.

В оставащото време разликата продължи да бъде двуцифрена, а Куманово нямаше проблем да спечели убедително.

Горян Марковски бе най-резултатен за победителите с 27 точки, като взе и 8 борби. Кори Рейли-Рос се отчете с 19 точки и 8 асистенции (9 грешки),  15 точки има бившият център на Черно море Тича Александър Андреевич, а 11 добави Йован Църнич.

За Академик Пловдив Николай Титков вкара 16 точки и овладя 9 борби, Томислав Минков записа 15 точки, с по 10 са Обрад Томич (10 борби) и Мартин Сотиров.