Берое Стара Загора мина с лекота през Партизан

13-01-2021 15:37 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа убедителна победа в Адриатическата лига в първия си мач от турнира за 2021 г. На свой терен тимът се наложи категорично над Партизан 1953 с 86:54, като контролираше срещата през цялото време. След като в двубоя от А група преди дни в тима бяха основно по-млади състезателки, днес в състава се завърнаха по-опитните момичета и чужденките, като извън групата бе само Гергана Иванова.

След този двубой Берое е с баланс 5-2, докато Партизан остава с една победа и седем загуби. Отборите ще се изправят още един път утре, след като постигнаха договорка и двата мача помежду им да са в Стара Загора.

Още в началните минути българският тим взе инициативата и започна да трупа разлика, като доминираше осезаемо в подкошието и след първата част вече водеше с 25:9. Партизан продължи да прави пропуск след пропуск от тройката и на почивката преднината на баскетболистките на Таня Гатева вече бе още по-голяма - 45:21.

Авансът на Берое достигна 33 точки след паузата, последва серия от 10:0 за съперника, но след силни финални минути , „зелените“ дръпнаха със 70:39 преди заключителния период. До края мачът бе сравнително равностоен, но без това да промени с нещо крайния изход.

Българският отбор вкара 10 тройки срещу само 3 за опонента си, като най-сериозното му предимство бе при борбите (56 срещу 27) и асистенциите (30 срещу 12).

Таня Гатева използва голямата разлика в началото, за да завърти състава си и да даде минути на всички свои състезателки. Най-резултатна с 15 точки бе Теодора Динева, като тя овладя и 8 борби. Жаклин Златанова се отчете с 13 точки, а по 9 добавиха Матея Тавич, Сара Бут (10 борби) и Радостина Христова.

За Партизан София Олич вкара 13 точки, 11 има Бранка Лукович.