Куманово отново препъна Академик в Балканската лига

13-01-2021 19:55 | BGbasket.com

Академик Пловдив претърпя втора загуба в Балканската лига през този сезон. След поражението от Куманово като гост през декември, днес тимът на Йордан Янков отново отстъпи на същия съперник, този път със 79:96 на свой терен, като беше догонващ през повечето време.

След тази среща Академик е с баланс 6-2, докато победата бе трета за Куманово от шест срещи.

Двубоят започна оспорвано, но в средата на частта гостите взеха преднина при 17:10. Те поддържаха крехък аванс, като след десет минути игра водеха с 23:20.

Малко след началото на втория период Академик стигна до пълен обрат. Куманово обаче отвърна със серия от 10:0 и отново излезе напред, като на почивката се оттегли при 47:41 в своя полза.

През второто полувреме на няколко пъти преднината на македонския тим достигаше 14 точки, но след силни финални минути на частта домакините намалиха за 62:69.

Тройка на Куманово отново направи разликата двуцифрена на старта на заключителния период, като до края тимът нямаше проблем да задържи аванса си.

Кори Рейли Рос бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Бившият център на Черно море Тича Александър Андреевич завърши с дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби, а по 12 точки добавиха Горян Марковски и Ненад Зичевич.

За Академик Обрад Томич се отчете с 15 точки и 7 борби, Николай Титков наниза 14 точки, 13 има Йере Вучица, а 10 добави Васил Бачев.