Силна седмица за Берое, разгроми Куманово

14-01-2021 20:03 | BGbasket.com

Берое записа втора победа в рамките на три дни в една от най-тежките си седмици през сезона. Старозагорци разгромиха македонския Куманово със 105:76 в отложен мач от осми кръг на Балканската лига.

Берое има още две срещи от група Е в България, срещу Ибър Рожае и Академик Пловдив и едно гостуване на Куманово на 2 февруари, с който ще приключи първата фаза от сезона.

След важния успех в НБЛ срещу Балкан преди два дни, и преди друго дерби в събота с Академик Пловдив, за Берое успехът означаваше още позитивни емоции.

Още през първото полувреме срещу Куманово нещата изглеждаха ясни, след 56:34 на почивката. Преди да са изминали 25 минути Берое вече бе реализирал 70 точки и оттам само увеличаваше преднината си.

Петима играчи на Любо Минчев завършиха с двуцифрен актив, а отборът наниза 17 тройки!

Брейди Роуз вкара пет от тях, за 18 точки, 17 реализира Кейлъб Бишъп, а 16 - Ники Стоянов. Павел Маринов се отчете с 15 и 8 борби.

Берое имаше и 30 асистенции, почти тройно на съперника, като 8 завършващи подавания имаше Джими Гавин, по 6 и 4 съответно Симеон Илиев и Павел Маринов.