Рилски спортист вкара 108 на Черноморец за 11 поред

15-01-2021 18:37 | BGbasket.com

Победната серия на Рилски спортист в Националната баскетболна лига продължава. Тимът записа 11-и пореден успех, след като се наложи без проблеми над Черноморец със 108:91 в среща, изиграна тази вечер в „Арена Самоков“.

Домакините си свършиха работата най-вече след силно първо полувреме, като най-сериозното им предимство бе при стрелбата за две точки (73% срещу 47%).

След този двубой Рилски спортист е с баланс 11-1, а в следващия кръг гостува на Спартак Плевен. Загубата бе седма за Черноморец от 11 кръга, като за тима предстои домакинство на Левски Лукойл.

Срещата стартира с доста висока резултатност. Домакините обаче взеха инициативата и след десет минути игра поведоха с 34:26. И двата тима стреляха добре от далечно разстояние, но баскетболистите на Людмил Хаджисотиров демонстрираха много точен мерник и в подкошието, като продължиха да увеличават аванса си и на почивката вече бяха напред с 59:45.

Много силно от тях стартираха Брандън Браун  и Алекс Симеонов, вкарали близо половината точки на отбора си до момента – съответно 19 и 11. За гостите пък Марвин Смит бе основен фактор с 14 точки преди почивката.

След паузата на два пъти разликата в полза на Рилски спортист достигна 20 точки, а преди решителния период водеха с 83:65.

Три минути преди сирената домакините минаха границата от 100 точки, като през цялата последна част поддържаха аванса си и спечелиха убедително.

Брандън Браун бе над всички за победителите с 26 точки и 10 асистенции. Алекс Симеонов и Мирослав Васов нанизаха по 13 точки, 11 има Тихомир Желев, а по 10 добавиха Нико Карвачо (9 борби) и Трей Портър.

Бургаският тим бе с група от девет състезатели за мача, като за пореден мач голяма част от точките му дойдоха от стартовата петица. Марвин Смит бе водещ реализатор с 21 точки, 15 и 8 асистенции записа Дианте Болдуин, а с по 14 точки и 7 борби завършиха Константин Коев и Уендъл Люис.