Спартак отстреля Черно море във Варна

16-01-2021 18:49 | BGbasket.com

Спартак Плевен спечели във Варна срещу Черно море Тича със 77:66 и взе важен успех в битката за първите осем места в НБЛ.

Плевенчани буквално отстреляха съперника от тройката през второто полувреме, за да регистрират трета победа, и да утежнят ситуацията на домакините с осма поред загуба за тях.

В игра за Черно море Тича се завърна Лъчезар Димитров, но все още тимът бе без опитен играч в подкошието, тъй като Георги Боянов продължава възстановяването си от атроскопия. Съвсем малко играха двамата ветерани на отбора Веско Георгиев и Пламен Алексиев, а в игра не влязоха Мартин Стефанов и Цветомир Куртев.

Спартак Плевен се възползва от многото повече опит и взе инициативата от самото начало, а в началото на втория период пропусна отлични възможности да вземе двуцифрен аванс.

Въпреки добрите си иначе проценти, отборът на Черно море много изостана в борбата, срещу Маринчешки, Остоич, Тодор Тодоров. Освен това варненци правеха бавни нападения с доста нерезонни стрелби, за разлика от съперника. Спартак използва всяко колебание на Черно море в първите 12-13 минути, за да покаже амбициите си.

Силна серия на "моряците" преди почивката все пак възстанови статуквото и Черно море успя да обърне, но не и да задържи преднина.

В първите четири минути след подновяването на играта и двата тима бяха доста разсеяни и си вкараха общо три точки.

Спартак обаче изригна типично в свой стил, с три поредни тройки и общо четири до края на третата част, за да поведе с 10 - 56:46. Черно море скъси само до две атаки дистанцията, но продължи да губи ключови борби и да получава тройки и в последната четвърт. Всеки път, щом Черно море наваксаше малко, Спартак отговаряше с тройка, и така вървеше уверено към победата си.

Три минути преди сирената разликата отново стигна и мина 10 точки и вече нямаше връщане за домакините.

Димитър Маринчешки завърши с пореден дабъл-дабъл от 17 точки и 14 борби, 15 - всичките от тройката - наниза Мартин Маринов, 14 вкара и Любен Пасков.

Александър Милов завърши с 20 за Черно море, 15 добави Михаил Молдов, но варненци имаха почти наполовина по-малко борби от съперника, както и по-малко атаки.