Академик Пловдив дръпна на Берое в битката за Топ 4

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: НБЛ)

16-01-2021 20:49 | BGbasket.com

Академик Пловдив взе важна победа за мястото в Топ 4 в НБЛ след второто завъртане, след 97:89 срещу Берое.

Двата отбора направиха едно истинско дерби в зала Сила, но домакините превъзхождаха в борбата под коша и взаимодействаха по-успешно.

Академик спечели с по 1 точка досегашните две срещи с Берое - в НБЛ и в Балканската лига.

И сега Академик стартира ударно и буквално разби всякаква защита на старозагорци в първата част. Разликата стигна до цели 19 точки в края на периода след страхотно вкарване на домакините.

Абсолютно на противоположния полюс, Берое бе безмилостен в атака и наниза цели 35 точки за 10 минути. 30-ина секунди преди почивката старозагорци поведоха за първи път в двубоя. Все пак паузата дойде при 51:49 за Академик.

Второто полувреме започна кош за кош, като никой не успяваше да вземе по-солидна преднина. След силната втора част на Джими Гавин, Брейди Роуз вкара първите 10 точки за Берое в третия период, докато водещите фигури на Академик си деляха отговорността.

Пловдивчани пак дръпнаха, първо с 8, а след това и с 9 точки в последните минути от частта.

Берое не успя да вкара в първите три минути от последния период, а разликата бързо скочи в полза на Академик, до 14 точки в средата на частта.

Пет минути преди сирената Берое остана и без Павел Маринов заради натрупани пет лични нарушения. Въпреки това гостите стопиха голяма част от изоставането си, но не и достатъчно, за да гонят обрат.

По 18 точки за победата регистрираха трима играчи - Николай Николов, Йере Вучица и Обрад Томич, 16 вкара Васил Бачев.

За Берое Брейди Роуз се отчете с 25, с 6/7 от тройката.