Балкан мина с лекота през оредял Черно море Тича

(сн. balkan-basket.com)
19-01-2021 20:25 | Мария Маринова

Балкан записа най-убедителната си победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Тимът се наложи без проблеми у дома над Черно море Тича със 113:41, след като водеше през цялото време и доминираше по всички показатели.

Освен контузените Денислав Вутев и Станимир Маринов, в този двубой „зелените“ бяха и без оперирания наскоро от апендицит Марин Маринов. Заради различни травми извън групата за варненския тим бяха Георги Боянов, Лъчезар Димитров, Веселин Георгиев, Мартин Стефанов и Цветомир Куртев, а в хода на мача се контузи и Пламен Алексиев, като в състава бяха предимно по-млади момчета.

Победата бе осма за Балкан от 12 кръга, а в събота тимът гостува на Рилски спортист в последния мач на двата тима преди ФИБА Къп. Черно море Тича вече е с баланс 2-11, а в следващия кръг почива.

Двубоят започна кош за кош, като много силно за тима от Ботевград стартира Дарко Балабан, вкарал 10 поредни точки. Равностойни обаче бяха едва първите четири минути, след което домакините направиха серия от 16:0, а след първата част водеха с 27:14.

Балкан напълно контролираше събитията на терена и през втория период. „Моряците“ изпитваха сериозни затруднения в подкошието, а ботевградският тим уверено трупаше разлика и на почивката се откъсна с 57:27. Две минути преди края на полувремето пък проблемите за гостите с ротацията се задълбочиха, след като и Пламен Алексиев получи травма в бедрото, без да има контакт с друг състезател, и седна на пейката.

Ситуацията не се промени и след паузата. Черно море вкара само 8 точки за цялата трета четвърт и преди заключителните десет минути вече изоставаше с 35:83.

Гостите продължиха да намират трудно пътя към коша на съперника и пред последната част, като завършиха полувремето едва с 14 точки. Четири минути преди края Балкан мина кота 100, като нямаше проблем да задържи солидния си аванс.

Всички баскетболисти на „зелените“ се разписаха в мача, като най-резултатен бе Сияни Чеймбърс с 18 точки и 10 асистенции. По 15 точки имат Дарко Балабан (10 борби) и Тауан Ейджи (12 борби). Давонтей Джордан и Николай Грозев.

За гостите с 14 точки се отчете Александър Милов, 10 има Мартин Йорданов.