Монтана с грешна стъпка в битката за Файнъл 4

20-01-2021 20:00 | BGbasket.com

Монтана 2003 претърпя поражение при гостуването си на Орлови в Босна и Херцеговина, с 64:69. Двубоят бе от 10-я кръг, а резултатът завърза още битката за Финалната четворка.

Поражението бе четвърто на сметката на Монтана, толкова имат и Цинкарна Целе и Орлови.

Лидерът Будучност е първи с 9 успеха и поражение, вторият Берое има актив от шест победи и две загуби.

След равностойна първа четвърт, в която на моменти Монтана имаше лека преднина, Орлови нанесе удар във втория период. Тогава домакините взеха добър аванс, който запазиха до края.

Орлови на моменти в третата част имаше и двуцифрена преднина, а Монтана въпреки финалния щурм не успя да навакса.

Снежана Алексич с 23 точки бе най-резултатна за българския тим, който отново игра без Виктория Стойчева. Изабела Рамона се отчете с 13 точки и 11 борби.

Тамара Раич реализира 21 за Орлови, Владинка Ерак - 13 точки и 16 борби.