Черноморец покоси Академик и в Пловдив и го изравни с шеста победа

23-01-2021 18:54 | BGbasket.com

Черноморец зашлеви още един отбор от Топ 5 в НБЛ и сам се е запътил към водещите позиции в класирането. Бургазлии за втори път този сезон биха Академик Пловдив, вече като гост със 104:96.

Така Черноморец се изравни с пловдивчани в подреждането като брой победи, а има и предимство в директните двубои. Академик е все още пети, защото има мач повече.

Мечтан старт направи Черноморец с 12-0 в първите четири минути от срещата. В първата част Академик реализира само 14 точки, срещу 29 за гостите, което направи и сериозна разлика. Страхотно бе началото и на втората част за бургазлии, с 10 бързи точки за две минути и половина, а дистанцията бе вече 19 точки.

Само за четвърт час игра Академик бе допуснал 42 точки в коша си, а до почивката активът на Черноморец вече бе цели 61 точки.

За първите 20 минути вече четирима от състава на Васко Евтимов имаха двуцифрен актив, Уендъл Люис бе с дабъл-дабъл, а Дианте Болдуин се бе устремил към трипъл-дабъл.

Черноморец владееше положението и след подновяването на играта и чак в края на третата част Академик показа повече и успя да съкрати пасива си почти наполовина.

Това даде вяра на пловдивчани, че могат да стигнат и до обрата, с цели 10 минути пред себе си и само 9 изоставане.

Пълната интрига се върна 8 минути преди сирената, след три страхотни поредни тройки на Васил Бачев. Оттам двубоят на практика започна отначало, при само две точки за Черноморец.

Гостите обаче бързо се окопитиха и възстановиха добра преднина, станала скоро отново двуцифрена.

Академик не се предаде до последно, но втори щурм нямаше и Черноморец си тръгна с победата от Пловдив.

Болдуин остана на 1 борба от трипъл-дабъл с 28 точки, 11 асистенции и 9 борби, плюс четири откраднати топки. Люис добави 19 точки и невероятните 18 борби - 10 от тях в напазение. Евгени Хаджирусев отбеляза 15, Константин Коев - 11 и 10 борби, с 10 се включи Ангел Пейчинов.

Марвин Смит също вкара 19, а освен тях игра единствено Милош Милодрагович, вкарал два наказателни удара.

Васил Бачев изравни личния си рекорд в НБЛ с 34 точки, като вкара 7/12 от тройката. Йере Вучица добави 12 точки и 15 борби, 13 отбеляза Обрад Томич и 10 - Тони Гуджино.