Тони Дечев: Целта ни е да мръднем от това седмо място

(сн. balkan-basket.com)
02-02-2021 22:17 | Мария Маринова

Старши треньорът на Ямбол Тони Дечев се надява преди плейофите отборът му да може да се придвижи по-напред от седмото място, което в момента заема в класирането. Наставникът обясни и причините за загубата от Балкан в Ботевград тази вечер:

„Борихме се. За пореден мач не играхме никак зле срещу отбор от Топ 3. В никакъв случай не сме дошли с нагласата, че ще загубим, просто през първото полувреме още се видя, че отборът на Балкан ни превъзхождаше в борбата в подкошието. Имахме проблеми цял мач. Така и не успяхме да се справим с тях. 20 борби в нападение са твърде много и много трудно можеш да спечелиш мач, когато ти вземат толкова борби под собствения кош. Получихме много точки от втори шанс. Мисля, че с това основно не се справихме.

През четвъртата част просто решихме да пробваме зонова защита, която малко обърка противника ни. Успяхме да се върнем до 5-6 точки разлика. Там отново ни взеха 2-3 борби в нападение. Не бяхме достатъчно концентрирани. Мисля, че това беше нашият момент да поставим Балкан под напрежение, но просто не успяхме. Доволен съм от това, че момчетата хвърлиха доста усилия, за да предложат тази равностойна игра, просто не се справихме с борбата под коша.

Предстои ни много важен мач срещу пряк конкурент – Спартак Плевен. Ще направим всичко възможно да спечелим този мач в нашата зала. Ако го вземем, ще бъдем с шест победи, което не ми звучи много зле, но аз съм максималист като цяло. Мисля, че можеше да стоим много близо до останалите два отбора, които се борят за 5-6 място. Винаги това съм повтарял на момчетата и това е моето желание, ако можем, да мръднем от това седмо място, за да можем не да играем с по-слаб противник, а с някого, когото те вярват, че е по-преодолим. Това е нашата цел и това ще се опитаме евентуално да направим до третото завъртане. Много е важно как ще го стартираме, а мачът с Плевен се явява много ключов. Трябва да направим всичко възможно, за да го вземем.“

Тагове: НБЛ - мъже, Ямбол, Тони Дечев