Васил Евтимов: В съблекалнята имах чувството, че съм на погребение

(сн. balkan-basket.com)
27-02-2021 22:10 | Мария Маринова

Старши треньорът на Черноморец Васил Евтимов смята, че лошото начало на мача с Балкан е основната причина за загубата на неговия тим днес. Ето какво каза наставникът пред BGbasket.com за двубоя в Ботевград, за предстоящия турнир за Купата на България и за целите пред отбора преди плейофите:

„Просто влязохме в мача много лошо. Поведоха ни с 36:18 след първата част. Не може така да се почва един мач. Все пак Балкан е отбор с амбиции да стане шампион на България. Когато играем срещу такива отбори, трябва да бъдем готови от самото начало. Днес не бяхме, но накрая се опитахме да се върнем в мача. Намалихме разликата само на 2 точки.

Не ни достигнаха малко неща. Митко Димитров днес направи прекрасен мач, поздравявам го, също и Ейджи. Двамата бяха разликата в мача и те наистина играха най-добре за Балкан.

Не знам дали лошото начало е от липса на концентрация или по-точно желание. От самото начало аз влязох в съблекалнята и имах чувството, че съм на погребение. Казах им, че ще се върна след 10 секунди и искам да видя играчи, които да готови да играят. То си личеше. Знаех, че мачът така ще започне. Както видяхте, след първите минути взех и прекъсване. Навиках ги малко, исках да ги събудя и да им кажа, че не е нормално да ни вкарат 17 точки за три минути. Да, върнахме се в мача, но защо трябва да се стига дотам? Защо примерно ние не можем да направим хубаво начало и да поставим Балкан в тази ситуация? Просто трябва да използваме този мач като мотивация, за да може, когато Купата дойде след две седмици, да сме готови да играем тогава.

Ще се опитаме да издържим. Ние сме играли мач 60 минути срещу Берое, така че ще направим всичко възможно. Ще направя така, че отборът да е максимално подготвен за Купата, но мисля, че в даден момент на Купата отборът с по-голяма ротация и отборът, който най-много иска да победи, ще спечели турнира. На нас наистина ще ни бъде много трудно, но ще дадем всичко от себе си. Първият мач срещу Балкан е труден, но както казах, ще се пробваме и каквото стане. На Купата винаги излизат изненади.

Искаме да завършим на четвъртото място в редовния сезон, защо не? Мисля, че на първите три места ще бъдат Рилски спортист, Левски Лукойл и Балкан. С Берое мисля, че играем наравно. Ако успеем да ги победим в тяхната зала и си вземем мачовете вкъщи, мисля, че съвсем спокойно можем да станем четвърти, но нека не гледаме толкова напред, а мач за мач. Искам да играем хубаво, да спечелим мачовете, които са вкъщи и ако може да откраднем един мач навън – дали срещу Берое, Рилски или Левски, ще бъде супер за нас.

Тагове: НБЛ - мъже, Черноморец, Васил Евтимов