Берое -2 продължава без загуба в обединения регион, първа победа за Троян

Берое -2  продължава без загуба в обединения регион, първа победа за Троян
(сн. ББЛ)
07-03-2021 19:44 | BGbasket.com

Берое -2 продължава да е едноличен лидер в регион Център + Юг на ББЛ А група след изиграването и на днешните мачове. Баскетболистите на Бойко Миленков записаха четвърти пореден успех и заедно с Ямбол -2, който днес почиваше, остават непобедени в групата. Първа победа днес пък постигна Чавдар Троян, а мачовете си спечелиха още Несебър и Бавни и яростни.

Берое -2 се наложи над Чардафон с 91:75. Старозагорският тим поведе от самото начало, а в третата четвърт разликата достигна 33 точки, като до края съперникът му успя единствено да намали част от пасива си.

Младен Георгиев бе най-резултатен за победителите с 20 точки. Петър Тояганов вкара 19 точки, Михаил Комбаков бе близо до трипъл-дабъл с 18 точки, 7 борби и 10 асистенции, а Калоян Колчев добави 14 точки. За тима от Габрово Андреан Деков бе над всички с 22 точки и 11 борби, Христо Саркизов се отчете с 16 точки и 8 борби.

Несебър нанесе още една загуба на Локомотив Горна Оряховица, като го победи със 77:69 след силна първа четвърт. Тимът на Стойчо Кукучев водеше със 17 точки в хода на срещата и въпреки че допусна съперникът му да изравни, измъкна успеха.

Стоян Милчев направи впечатляващ дабъл-дабъл за победителите от 30 точки и 21 борби, като игра без смяна. Димитър Найденов завърши с 20 точки, също за 40 минути на паркета. С 14 точки и 16 борби е Ростислав Алексов. Радостин Папазов бе над всички за съперника с 31 точки, като и той бе цял мач на терена, а Фурууа Брендакс е с 15 точки и 12 борби.

Чавдар Троян се пребори за първата си победа в обединения регион, като надви непобедения до момента Перущица с 94:75. Баскетболистите на Лъчезар Диков дръпнаха с 22 точки още след първата част и въпреки че съперникът им почти заличи пасива си, в края спечелиха убедително.

Камен Пенчев вкара 32 точки за успеха, 17 и 14 борби има Габриел Йонков, Кристиян Славков се отчете с 13 точки и 7 борби, Леонид Бажанов има 11 точки, с 10 е Славян Лишев. За Перущица Петър Изевков отбеляза 22 точки, Милен Иванчев записа 15 и 9 борби, с 14 и 7 борби е Георги Марински, а Станислав Тенов има 12 точки и 7 борби.

В последния мач за деня Бавни и яростни нанесе първа загуба в обединения регион на втория състав на Академик Пловдив, побеждавайки го със 106:72. Срещата вървеше кош за кош почти през цялото първо полувреме, но след силни финални минути на почивката домакините на турнира поведоха с 50:42. Тимът от Плевен продължи да увеличава преднината си и след паузата, а последната част започна при 72:57 в негова полза, като до края направи успеха си още по-изразителен.

Максим Генов вкара 29 точки за успеха, с 18 е Венцислав Георгиев, Александър Кръстев има 13, а по 10 добавиха Борис Монов и Саша Стаменов (7 борби). За Академик Йоанис Кикрилис бе над всички с 31 точки, 7 борби и 6 асистенции, Даниел Георгиев и Марио Боянов отбелязаха по 11 точки, а с 10 е Кръстомир Михов.