Четири поред за НСА в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
08-03-2021 22:01 | BGbasket.com

НСА записа 14-а победа от началото на сезона в ББЛ А група. В среща от западния регион, тимът се наложи над Микс с 81:65, като най-сериозното му предимство бе при борбите (63 срещу 38). Двубоят се проведе тази вечер в столичната зала „Триадица“.

След тази среща НСА е с баланс 14-6 и продължава да е на четвъртата позиция в класирането, докато Микс е в долната половина на таблицата с 5-14.

Баскетболистите на Явор Аспарухов направиха 9 грешки само за първите десет минути, но въпреки това след тях водеха със 17:13. Причината бяха по-стабилните им изяви в подкошието още от началото, както и това, че съперникът им успя да се разпише само веднъж за 2 точки и то в самия край на частта. През втория период символичните домакини за кратко изравниха, но на почивката НСА отново бе напред, този път при 39:32.

Тимът от спортната академия контролираше развоя на мача и след паузата. Разликата в негова полза достигна 19 точки, а последната четвърт започна при 59:45. До края НСА нямаше проблем да поддържа солиден аванс и да спечели убедително.

Виктор Серафимов завърши със 17 точки и 7 борби за победителите, Георги Дамянов се отчете с 15 точки и 7 асистенции, а по 13 точки и 8 борби имат Даниел Милчев и Драгомир Енчев.

Валентин Анакиев бе над всички за Микс с 20 точки и 11 борби, Матей Митев отбеляза 19 точки, като игра без смяна.