Балкан се справи с Черноморец за място на полуфиналите

(сн. balkan-basket.com)
11-03-2021 21:34 | Мария Маринова, пратеник на BGbasket.com в Панагюрище

Балкан се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. В „Арена Асарел“ в Панагюрище тази вечер баскетболистите на Йовица Арсич се наложиха над създалия им много трудности през сезона тим на Черноморец с 84:71. „Зелените“ нито веднъж в мача не бяха в ролята на догонващи, като разликата най-вече дойде от повечето тройки, които отбелязаха.

Първи минути за отбора от Ботевград от септември насам записа Станимир Маринов, докато в състава не бе Николай Грозев. Извън групата за тима от Бургас пък бе Милош Милидрагович.

Съперник на Балкан на полуфинала ще бъде Рилски спортист, който по-рано днес отстрани Академик Пловдив. Останалите четвъртфинали са утре.

Балкан започна вихрено мача и само за три минути и половина дръпна с 12:2, което принуди Васил Евтимов рано да вземе първото си прекъсване. „Зелените“ обаче продължиха да поддържат солиден аванс, а след първата част водеха с 24:11 след шест вкарани тройки, три от които на Крис Минков.

Черноморец вкара 6 поредни точки на старта на втория период, но съперникът му бързо направи разликата двуцифрена. Бургаският тим обаче отново започна да топи изоставането си и така на почивката то бе едва 5 точки – 39:34 за Балкан.

Второто полувреме стартира идентично на първото – със серия от 16:4 в полза на баскетболистите на Йовица Арсич, а преди заключителната четвърт те водеха с 67:47.

Въпреки голямата разлика, пред последната част настъпи подем в играта на Черноморец и по-малко от четири минути преди края пасивът му падна само до 9 точки. Балкан обаче отново дръпна с двуцифрен аванс и спечели. Заради натрупани фаулове мача не доигра Марвин Смит.

Крис Минков изигра много силен мач за победителите и завърши с 20 точки и 7 борби.

За Черноморец едни от основните реализатори Константин Коев и Евгени Хаджирусев бяха опазени от защитата на съперника, а над всички с 22 точки и 8 борби е Уендел Люис.