Рилски и Ямбол подновиха НБЛ с хубав мач

19-03-2021 19:50 | BGbasket.com

Рилски спортист се наложи с 89:82 над Ямбол в зала "Диана" в първи мач след подновяването на сезона в НБЛ след Купата на България.

И двата състава влязоха в двубоя, след като само преди дни бяха изпълнили програмите си максимум на турнира.

Носителят на трофея Рилски спортист влезе по-уверено в срещата, с която се поднови НБЛ, като изглеждаше да контролира нещата в първия период.

Разликата обаче така и не скочи сериозно, а в края на частта и началото на втората Ямбол направи своя удар и стигна до пълен обрат.

Отлични изяви на Андрей Иванов и Евгени Василев бяха в основата му, а въпреки че бе без лидера си Иван Лилов, Ямбол захапа здраво противника и не пусна до последно.

Защитата, за която Тони Дечев говори и по време на Купата, започна да се проявява на моменти и в тях домакините изглеждаха напълно равностойни. В средата на третата четвърт Ямбол дори се откъсна с 9 напред - най-голямата разлика за отборите в мача.

До края на периода обаче Рилски се стегна, използва пробойните в отбраната на противника и с 15:4 не само изравни, но и поведе.

Ямбол не успя да реализира кош от игра близо 7 минути в края на третата и началото на четвъртата част, а самоковци не пропуснаха да се възползват и от своя страна дръпнаха с 9.

Ямбол не се предаде и скъси до 5 изоставането си с под две минути на часовника, но нямаше сили за повече.

Шести пореден мач с двуцифрен актив от борби, и пети дабъл-дабъл в последните си седем двубоя записа Нико Карвачо - 14 точки и 12 борби. Брандън Браун завърши с 20 точки, по 14 вкараха и Павлин Иванов и Тихомир Желев.

Евгени Василев подобри личния си рекорд за отбелязани точки в НБЛ с 18. Шести дабъл-дабъл за сезона направи и Андрей Иванов с 20 точки и 14 борби. 18 вкара и Ерик МакГил, а 16 - Уили Атууд. От пейката обаче дойдоха само 2 точки.