Категоричен Шумен се пребори за второто място на Изток

(сн. ББЛ)
27-03-2021 18:03 | BGbasket.com

Шумен записа десета победа в източния регион на ББЛ А група, като с нея си осигури и второто място в него. На свой терен тимът се наложи над съставения от юноши Черно море Тича -2, който бе и в доста намален състав днес, със 118:70, като това бе и най-убедителната победа на домакините от началото на сезона.

Шумен има и четири загуби, докато варненският тим остава на петата позиция в региона с 6-7, като няма как да бъде изместен от нея, независимо от изхода на последния мач с Шабла утре.

„Моряците“ започнаха мача със серия от 8:0, а само след четири минути игра вече имаха двуцифрена преднина. Въпреки неубедителния старт обаче, домакините бързо се съвзеха и още в тази част стигнаха до пълен обрат, а след края й резултатът отново бе равен – 25:25. Подемът в играта на Шумен продължи и през втория период. Тимът взе инициативата в подкошието, възползва се от многото грешки на съперника си и на почивката се откъсна с 56:35.

Високата резултатност на баскетболистите на Янко Янков продължи и след паузата. Те отбелязаха 36 точки само за третата четвърт, след която вече преднината им бе още по-внушителна – 94:52. Малко след началото на заключителните десет минути домакините минаха границата от 100 точки, като до края нямаха проблем да спечелят убедително.

Никола Николов завърши с 26 точки и 15 борби за победителите, Ростислав Тончев има 25 точки и 7 борби, Йоан Йоргов се отчете с 19 точки и 7 борби, 12 точки и 8 борби има Кирил Кирилов, а Симеон Георгиев записа 10 точки и 8 асистенции.

За варненци над всички бе Иван Спиров с 27 точки и 10 борби, Христо Ганчев е с 18 точки и 7 борби, но и 9 грешки.