Шабла с убедителна победа за край на редовния сезон на Изток

(сн. ББЛ)
28-03-2021 17:36 | BGbasket.com

Шабла записа убедителна победа в последния мач от редовния сезон в регион Изток на ББЛ А група. В залата на Икономическия университет във Варна тимът се наложи над съставения от юноши тим на Черно море Тича -2 със 102:62.

Победителите днес завършват с баланс 5-9 на шестата позиция в региона. Въпреки загубата, „моряците“ остават пети с 6-8, като изиграха два мача този уикенд.

Шабла стартира много силно мача и още през първата четвърт се откъсна с 20 точки разлика, а след десет минути игра водеше с 27:13. Авансът на тима продължи да расте и през втория период, а на почивката тимът вече бе напред с 55:27.

Ситуацията не се промени и след паузата. Шабла задържа високата си резултатност и преди последната четвърт водеше с 80:37. В последната част варненци оказаха най-сериозна съпротива на своя съперник, но на практика вече мачът се доиграваше.

По 22 точки за победителите отбелязаха Симеон Савов и Виктор Костурков (13 борби), Ивайло Тодоров се отчете с 16 точки и 7 борби, по 10 точки добавиха Станислав Цонков (7 борби, 8 асистенции), Йордан Гаврилов и Лъчезар Юсев.

За Черно море Тича -2 Иван Спиров записа 18 точки и 9 борби, Любомир Керемедчиев реализира 15 точки, с 11 е Христо Ганчев.