Невероятен Хебър вкара 140 точки в мач от ББЛ А група

(сн. ББЛ)
29-03-2021 20:59 | BGbasket.com

Хебър записа очаквана победа срещу Локомотив София в западния регион на ББЛ А група, но по-впечатляващ беше начинът, по който я постигна. В столичната зала „Триадица“ тимът от Пазарджик надви своя съперник със 140:91 с изключително висока успеваемост при стрелбата си за две точки – 52/66 за 78%, независимо че не изигра най-добрия си мач в защита. В тази среща гостите бяха и с едва седем състезатели, като извън състава бе и един от основните играчи Веселин Веселинов.

Победата бе 20-а за Хебър от началото на сезона, като тимът има и 2 загуби и се изравни на върха с Локомотив 2020. Спортист Своге е плътно след тях, но с мач по-малко. Локомотив София пък остава в средата на таблицата с баланс 9-14.

Въпреки по-късата си ротация, гостите започнаха ударно мача. Само след две минути и половина игра те се откъснаха с 19:2, а след първата четвърт вече бяха напред с 43:17. Високата резултатност продължи и през втория период, а противно на нея Хебър имаше само 4 тройки за цялото първо полувреме. Тимът обаче доминираше осезаемо в подкошието, като стреляше 83% за две точки и на почивката водеше със 79:40.

Тимът от Пазарджик свали малко процента след паузата, но въпреки това продължи да увеличава преднината си. Още преди да е минала третата четвърт тимът прескочи границата от 100 точки, а преди заключителните десет минути водеше със 106:61. Въпреки убедителната разлика, Хебър не се отпусна и в оставащото време направи успеха си още по-изразителен.

Георги Кръстев бе най-резултатен за победителите с 31 точки. Георги Бързаков се отчете с 27 точки, 7 борби и 9 асистенции, Вангел Илиев наниза 24 точки, Георги Кендеров е с 20 точки, 12 борби и 7 асистенции, Паулин Жардим записа 19 точки, 7 борби и 6 асистенции, а с 12 точки и 9 борби е Юлий Арабаджийски.

За Локомотив София Димитър Петров се включи от пейката с 21 точки и 7 борби, Радослав Колев вкара 16 точки, с 13 е Георги Цеков, 11 има Бойко Несторов, а 10 и 9 асистенции добави Денислав Иванов.