Рилецо продължава ударно в НБЛ и срещу Черноморец

(сн: НБЛ, архив)
29-03-2021 20:41 | BGbasket.com

Трета победа през сезона записа Рилски спортист срещу Черноморец след 110:85 в Самоков.

Рилецо превъзхождаше съперника във всички показатели и освен страхотни проценти направи и 31 асистенции.

Евгени Хаджирусев пропусна двубоя за Черноморец заради травма в глезена, но бургазлии изправиха на крака останалите контузени в почти 20-те дни пауза след Купата на България за тях.

Черноморец даде силна заявка от самото начало, като реализира 20 точки за малко повече от пет минути. Въпреки желанието на Васил Евтимов за защитен сблъсък, и двата отбора се справяха очаквано по-добре в нападение.

Бургазлии поведоха за момент със 7 точки, но Рилски се върна скоро и за оставащите пет минути направи 17:7.

До края на първата част и в началото на втората двата тима размениха кошове и веднъж водачеството. Оттам обаче нещата тръгнаха едностранно в полза на домакините. Добра поредица на Рилски от 11-0 направи преднината им двуцифрена преди почивката и цели 18, влизайки в паузата - 60:42.

Желанието на Васко Евтимов Черноморец да спре Рилски до под 82 точки нямаше как да се сбъдне още в третата четвърт, като в нея отново

домакините бяха силно резултатни и стигнаха вече до 20 преднина.

За 30 минути самоковци вече имаха 88 точки в актива си и спряха да бележат.

Само трима играчи на Черноморец бяха влизали и то за съвсем малко от пейката, и едва две точки дойдоха от тях за този половин час.

След като в заключителната част вече разликата подгони 30, шанс за изява получиха и по-младите баскетболисти на бургазлии, а след това и тези на Рилецо. До края мачът се доиграваше и в крайна сметка процентите малко паднаха, но домакините не изпуснаха солидния аванс.

Брендън Браун вкара 21 точки за 20 минути, Павлин Иванов добави 18, Алекс Симеонов 15, Трей Портър 16 и Тихомир Желев - 12.

Марвин Смит завърши с 19 за гостите, Дианте Болдуин добави 17 и 7 асистенции, с по 14 приключиха Уендъл Люис и Ангел Пейчинов.