Васил Евтимов: До края на сезона ще тренираме само по веднъж

(сн: НБЛ)
29-03-2021 22:30 | Макс спорт 2

Старши треньорът на Черноморец Васил Евтимов разкри, че до края на сезона смята да прави само по 1 тренировка на ден, за да съхрани момчетата в късата си ротация.

Той сподели, че е доволен от реакцията на българите в състава, които разкритикува след Купата на България: „Първо искам да кажа, че търсех реакция от Константин Коев, Ангел Пейчинов и Евгени Хаджирусев, който днес не игра. Показаха добра игра, ясно. За мен в този мач беше най-важното те да реагират. Те реагираха по най-професионалния начин. Коцето има 7 асистенции, не вкара много, но игра за отбора. Беше лидер. Това ми достави най-голямото удоволствие.

Виждам, че ние сме се абонирали за Рилски спортист да ни вкарват по над 100 точки всеки мач. За мен те имат най-доброто нападение в България и това не е тайна за никой. Казах също, че кош за кош с тях няма как да играем. Исках Рилски да вкарат 80-82 точки, а те имаха 60 на полувремето.

Аз им казах. Може да съм най-големият мотиватор в съблекалнята и да ги карам да играят защита, но те, ако не искат, няма как да стане. Можем всеки ден по 2 часа да играем защита, но това не е начинът. Това трябва да им дойде отвътре. Днес баскетбол, според мен, имаше само първите 10 минути. След това Рилски показаха, че са най-добрият отбор в България. Показват го с всеки изминал мач, това е.

Ние забравяме този мач, защото само след два дни имаме гостуване на Левски в София. Надявам се, че играчите ще се възстановят.

За да се върнем пак на темата на моите играчи. Аз можех да си замълча след мача за Купата и те днес да играят по същия начин, но не го направих нарочно. Това си пролича през последните две седмици. Евгени Хаджирусев  например тренира като ненормален. Може да прозвучи непрофесионално, но е така. Само лошо стечение на обстоятелствата с тази контузия му попречи да играе.

Разберете и за Уендъл Люис. Той е 210 см. И играе по 30 минути, а аз го карам да се влага и в защита. Вие видяхте, че през първото полувреме, когато имаше крака, беше 7–7 от стрелба. През второто полувреме обаче бензинът свършва и само един път успя да стреля.

Опитвам се да му давам почивки, но Милош Милодрагович влиза и стреля от тройката, а топката пада на метър от коша. Когато казвам, че не е във форма го мисля наистина, но няма кой да пусна.

Все пак смятам, че нашите най-важни мачове са домакинствата. Аз съм казал на момчетата, че до края на сезона ще тренираме само по веднъж. Не мога да карам тези играчи да тренират по два пъти на ден при положение, че някои от тях играят по над 30 мин. средно на мач. Няма как да стане. Това за човешкия организъм е недопустимо. Имаме 6 мача за 18 дни до края на сезона и ще им е много трудно да издържат с по две тренировки на ден и да играят мачове“.

Деянте Болдуин призна, че тимът не е играл достатъчно добре в отбрана: „Трябваше да бъдем по-добри в защита. Ако бяхме направили това, щяхме да сме по- добре. За съжаление, във втората  част допуснахме няколко грешки и борби в нападение. Те се възползваха, след което ни вкараха и няколко тройки, и това направи разликата голяма“.

Тагове: НБЛ - мъже