Микс излъга Славия, победа №15 за НСА

(сн. ББЛ)
31-03-2021 23:30 | BGbasket.com

Микс и НСА записаха победи в днешните си мачове от западния регион на ББЛ А група. Двубоите се проведоха в столичната зала „Триадица“.

Микс постигна седмата си победа през сезона, след като надви Славия със 78:75 в много вълнуващ двубой от втората половина на таблицата, изпълнен с куп обрати и неяснота до последните секунди. „Белите“ поведоха с 8:1 на старта на срещата, но съперникът им бързо стопи разликата, а след няколко размени на водачеството, след десет минути игра Микс водеше с 18:16. Преднината на тима също достигна 7 точки през втория период, но на почивката резултатът отново бе равен – 39:39.

Интригата се запази и през второто полувреме, като размените на водачеството продължиха. Славия взе минимална преднина преди заключителната четвърт – 60:59, но при оставащи по-малко от две минути до края, на таблото имаше равенство – 75:75. Много важен кош на Динко Христов отново изведе Микс напред, а точен наказателен удар на Диан Абрашев оформи и крайния резултат. Символичните домакини имаха възможности поне да пратят мача в продължение, но направиха пропуски и победата отиде за опонента им.

Динко Христов бе най-резултатен за победителите с 13 точки, по 12 отбелязаха Денис Василев (7 борби) и Христо Господинов (9 борби), а по 10 добавиха Диан Абрашев и Валентин Анакиев. За Славия над всички с 33 точки и 11 борби бе рожденикът Кристиян Георгиев, Огнян Тодоров отбеляза 16 точки, с 11 и 7 борби е Мартин Димитров.

В другия мач НСА затвърди четвъртото си място във временното класиране, като се наложи над Политехника със 78:67 за победа №15 през сезона. Двубоят започна много равностойно, като играта вървеше кош за кош, а след десет минути игра баскетболистите на Явор Аспарухов водеха с 24:21. През втория период обаче те взеха инициативата, главно заради по-добрите си изяви в подкошието и на почивката дръпнаха с 47:33.

След паузата преднината на НСА достигна 22 точки, а преди последната четвърт тимът бе напред с 65:49. Политехника обаче не се отказа и успя да намали изоставането си до 8 точки близо три минути преди края, но тимът от спортната академия не допусна разликата да падне повече и спечели мача.

Драгомир Енчев завърши със 17 точки и 11 борби за победителите, Виктор Серафимов се отчете с 16 точки и 10 борби, Даниел Милчев също е с дабъл-дабъл – 12 точки и 11 борби, а 10 точки добави Мартин Мандалски. За съперника Боби Петров отбеляза 16 точки, като овладя и 7 борби. Орлин Атанасов наниза 14 точки, 13 има Найден Найденов, като двамата не завършиха срещата заради натрупани лични нарушения.