Късна серия спаси Левски Лукойл срещу Черноморец

(сн. BGbasket.com)
31-03-2021 21:00 | BGbasket.com

Трета поредна много трудна победа срещу отбор от средата на класирането в НБЛ записа вторият Левски Лукойл. Като домакин тимът се наложи над Черноморец с 87:76 след силна серия в края на много оспорвания мач в зала „Универсиада“. В предишните кръгове „сините“ надвиха Академик Пловдив и Ямбол отново след силни моменти в самия край на мачовете. До момента те са със 17 победи и 4 загуби, а бургазлии са с 8-11. В следващия кръг Левски Лукойл гостува на Спартак Плевен, а Черноморец посреща Академик Пловдив.

Отлично начало и силна цяла първа част на гостите ги изведе напред при 24:18 след 10 минути игра. На моменти през втория период преднината им стигна 13 точки, но Левски Лукойл успя да навакса и да се приближи само на три точки на почивката при 43:46. Лекият превес на бургазлии се запази след много оспорвана трета част, а след няколко смени на водачеството в заключителната те за последно бяха напред в резултата при пет минути до края. Домакините ограничиха съперника си максимално през тях и завършиха мача със серия от 14:2, за да вземат победата.

За Левски Лукойл Герасим Николов и Венцислав Петков не бяха в групата, защото са под карантина, а за Черноморец в игра не влезе Евгени Хаджирусев, който все още има проблеми с глезена. За „сините“ в игра се завърна Христо Захариев, който беше на терена 17 минути.

Данило Тасич завърши с 24 точки и 6 борби за победителите, а с 22 плюс 7 се включи Кийт Бенсън. За Черноморец Марвин Смит регистрира 24 точки и 12 борби, а 16 плюс 10 добави Уендел Люис.