Лидерите на Запад с нови победи в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
02-04-2021 23:25 | BGbasket.com

Два от лидерите в западния регион на ББЛ А група Локомотив 2020 и Спортист Своге записаха нови победи в шампионата и продължават с пълна сила битката за първото място, в която е включен и отборът на Хебър.

Макар и в значително намален състав и без основни играчи като Васил Михайлов, Станислав Славейков и Самуел Франсис, Локомотив 2020 надви Атлетик с 94:79 в столичната зала „Сейнт Джордж“.

След размяна на кошове в началото, баскетболистите на Георги Младенов взеха леко предимство и след десет минути игра бяха напред с 22:17. Те поддържаха аванс от няколко точки и през втория период, но без да успеят да натрупат сериозна разлика и на почивката водеха с 46:39 след 17 точки на Антон Диков. След паузата преднината на символичните гости в мача достигна 16 точки, но преди заключителната четвърт Атлетик намали за 62:71. Локомотив 2020 обаче отново качи разликата в оставащото време и успя да спечели убедително.

Антонио Илиев бе над всички за победителите с 23 точки и 15 борби, Антон Диков отбеляза 20 точки, Кристиян Ставрев е със 17 и 7 борби, Иван Павлов вкара 13 точки, а Милен Дудев се отличи с 18 асистенции.

За Атлетик Александър Димитров записа 27 точки и 12 борби, Рикардо Масафра е с 26 точки и 10 борби, а Радослав Йорданов завърши с 21 точки, 7 борби и 8 асистенции, като и тримата играха без смяна.

В другия мач, изигран тази вечер, Спортист Своге се наложи над Енигма Фойерверк със 103:75, след като имаше предимство в резултата през цялото време.

Воден от стартиралия много силно Борис Матраков, само за няколко минути тимът от Своге дръпна с двуцифрена преднина, а след първата част бе напред с 28:19. Авансът му стана 18 точки през втория период, но след силни финални минути на полувремето, съставът на Георги Давидов се доближи на 38:48. Почти през цялата трета четвърт играта вървеше кош за кош, а преди заключителните десет минути баскетболистите на Емил Горанов водеха със 74:60. Подобно и на предния мач обаче, през последната част разликата в полза на Спортист скочи значително, като тимът нямаше проблем да поддържа солиден аванс до края.

Най-резултатен за успеха бе Борис Матраков с 22 точки, като овладя и 7 борби. Иван Тилев е с 21 точки и 7 борби, Джими Хънт вкара 19 точки, с 15 е Дамян Стоянов (7 асистенции), а 10 добави Васил Голов.

За Енигма Христо Гатев се отчете със 17 точки и 8 борби, по 14 точки имат Петър Загоров и Иво Славчев, с 13 е Виктор Германов.