Юта постави клубен рекорд, Портланд разгроми Оклахома

04-04-2021 09:04 | BGbasket.com

Юта Джаз се наложи със 137:91 над Орландо и постави нов рекорд на клуба, по поредни победи на домашен терен. С успеха над Меджик, бройката вече е 22.

Джазмените си бяха решили всичко още през първото полувреме, след като спечелиха и двете части с огромна разлика за 78:40 на паузата.

Донован Мичъл вкара 22, Джо Ингълс - 17, толкова добави и Боян Богданович. Уендел Картър завърши с 19 и 12 борби за Орландо.

Портланд разби Оклахома Сити с 48 точки разлика - 133:85. Особено впечатляваща бе третата част, завършила 39:13.

Осем играчи на Портланд записаха двуцифрен точков актив, като най-резултатен бе Си Джей МакКълъм с 20, Енес Кантер регистрира дабъл-дабъл с 12 и 17 борби.

Страхотен мач направиха и Милуоки и Сакраменто, като Бъкс оцеляха със 129:128.

Мачът бе много равностоен през по-голяма част от времето, но в последната четвърт Милуоки взе 13 аванс. Той бе пропилян бързо и домакините изравниха, само с минути и половина до сирената, но не успяха да стигнат до пълен обрат.

Джру Холидей записа най-добрия си мач за сезона с 33 точки и 11 асистенции за успеха. Терънс Дейвис и ДеАрън Фокс реализираха по 27 за Сакраменто.