Категоричен Своге с победа №21 в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
07-04-2021 22:33 | BGbasket.com

Един от лидерите в западния регион на ББЛ А група Спортист Своге постигна нова убедителна победа. В среща, изиграна късно тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът се наложи над Микс със 102:71, след като нито веднъж в мача не бе в ролята на догонващ. Най-сериозното предимство на победителите бе при борбите (53 срещу 27).

С успеха Спортист се изравни на върха с Локомотив 2020, като и двата отбора са с 21 победи и 2 загуби. Плътно зад тях е Хебър, но и с мач по-малко. Микс пък остава в долната част на класирането с баланс 7-16.

Гостите взеха инициативата още в началото и въпреки че съперникът им успя да за кратко да изравни, след десет минути игра те водеха с 30:21. Баскетболистите на Емил Горанов имаха доста висока успевамост в подкошието и продължиха да увеличават аванса си, като на почивката бяха напред с 55:36.

Високата резултатност се запази и след паузата, като играта тръгна сравнително равностойно. Тимът от Своге обаче без проблеми поддържаше аванс от 15-20 точки и преди заключителната четвърт водеше с 81:61. В оставащото време разликата продължи да расте и Спортист спечели още по-убедително.

Борис Матраков бе най-резултатен за победителите с 30 точки, а дабъл-дабъл направиха Дамян Стоянов (16 точки и 10 асистенции), Симеон Ценов (12 точки и 16 борби) и Иван Тилев (11 точки и 10 борби).

За Микс Динко Христов бе над всички с 29 точки, Денис Василев е с 18 и 8 борби.