Чавдар Костов: Играхме по-бързо в нападение и приложихме по-агресивна защита

07-04-2021 21:47 | Мария Маринова

Баскетболистът на Левски Лукойл Чавдар Костов коментира пред BGbasket.com успеха на тима си като домакин на Балкан в мач от 25-ия кръг на НБЛ:

„Играхме доста бързо в нападение и приложихме нашата защита по-агресивно в третата и четвъртата част и това ни донесе победата. Накрая имаше леко отпускане от наша страна, понеже контролирахме мача. Те се възползваха от това, защото са доста добър отбор, и в последните минути намалиха разликата на 4-5 точки, което доведе до нервност от наша страна и имаха шанс да вкарат мача в продължение. В крайна сметка успяхме да победим.

Използвахме мача, за да пробваме някои неща за евентуален полуфинал срещу тях. Надявам се и от наша, и от тяхна страна да няма изненади в четвъртфиналите и да се срещнем отново.“

Тагове: Чавдар Костов, Левски Лукойл, НБЛ - мъже