Хебър оцеля в мач с 234 точки, ЦСКА спечели с 57 разлика

(сн. ББЛ)
09-04-2021 23:13 | BGbasket.com

Хебър и ЦСКА постигнаха изключително резултатни победи в западния регион на ББЛ А група. Двубоите се проведоха тази вечер в столичната зала „Сейнт Джордж“.

Хебър продължава битката за първото място в региона. Тимът се изравни с Локомотив 2020 и Спортист Своге на върха в класирането с баланс 21-2 след драматичен обрат срещу намиращия се в средата на таблицата Славия със 120:114. Отборът от София отбеляза впечатляващите 22 тройки в срещата, 12 от които само през първото полувреме, но отстъпваше сериозно в подкошието (19 срещу 55 борби), откъдето дойде и предимството на съперника.

Високата резултатност започна още през първото полувреме. Столичният тим взе инициативата на старта и след десет минути игра поведе с 37:27. Преднината му достигна 15 точки през втория период, но на почивката Хебър намали за 57:62. Славия за кратко отново направи преднината си двуцифрена след паузата, но след серия от 28:7 съставът от Пазарджик на свой ред дръпна с 11 точки, а преди последната част бе напред с 89:85. Серия от обрати беляза оставащото време, но в самия край Хебър успя да поведе с няколко точки и да спечели мача.

Трипъл-дабъл за победителите от 32 точки, 18 борби и 10 асистенции направи Георги Кендеров, който игра без смяна. Георги Кръстев завърши с 32 точки и 12 борби, като отбеляза 8 от общо 10 тройки за отбора си в мача. Вангел Илиев вкара 19 точки, по 14 имат Георги Бързаков (7 борби, 12 асистенции) и Юлий Арабаджийски (9 борби). По 28 точки за Славия записаха Денис Петков (21 асистенции) и Кристиян Георгиев (7 тройки). Слав Георгиев се отчете с 25 точки (7 тройки), по 10 имат Мартин Димитров и Огнян Тодоров.

В другия мач, изигран тази вечер, ЦСКА постигна категорична победа над един от последните отбори в региона Атлетик със 122:65, след като водеше през цялото време и бе 45/59 (76%) при стрелбата за две точки.

„Червените“ започнаха двубоя със серия от 11:0, а след първата част водеха с 28:15, след като съперникът им изпитваше сериозни трудности при стрелбата от игра. Баскетболистите на Христо Ценов доминираха сериозно в подкошието и правеха далеч по-малко грешки. Още в средата на втория период преднината им надхвърли 30 точки, а на почивката бяха напред с 61:32, след като близо половината точки бяха вкарани от Виктор Маргаритов и Даниел Запрянов. Атлетик стартира по-добре второто полувреме, но бързо ЦСКА отново започна да трупа разлика и преди последната част водеше с 95:51, като до края спечелиха още по-убедително.

Виктор Маргаритов завърши с 25 точки и 9 асистенции за победителите, Даниел Запрянов се отчете с 22 точки и 7 асистенции, по 17 точки отбелязаха Филип Каменов (8 борби), Асен Попов (13 борби) и Димитър Генов, а Владимир Нанкински добави 14 точки и 8 борби. За Атлетик над всички с 35 точки бе Радослав Йорданов, 16 има Иван Стойчев.