Монтана 2003 изравни във финала с Берое със силно второ полувреме и 54 борби

(сн: chervenkarton.com)
18-04-2021 19:49 | BGbasket.com

Монтана 2003 изравни серията във финалната серия в женското първенство до 1-1 победи, след като се наложи със 77:72 над Берое Стара Загора в Мач №2.

Следващите две срещи от серията са в Стара Загора на 21 и 23 април.

Берое стартира по-добре двубоя и използва първите минути, за да отвори разлика, след серия от 6-0. Именно тези шест точки се оказаха голямата пропаст между двата тима в хода на срещата, а Монтана бе на страната на догонващия. В първата четвърт и в двата състава имаше нервност, отразяваща се в грешки и много пропуски.

Монтана едва мина 10 точки за първата четвърт, докато Берое вкара 19. В няколко момента старозагорки бяха близо до двуцифрен аванс, като водеха с 8-9 точки, но домакините наваксваха.

И двата отбора заложиха предимно на игра в подкошието, но там Монтана успя да вземе предимство и именно с попадения от правоъгълника не само изравни, но и поведе в последната минута от полувремето. Почивката дойде при 38:37, оставяйки интригата за второто полувреме.

С неговото начало Монтана най-после стигна и до първата си тройка в мача, след нула през първите две части. Изабела Рамона стартира силно след паузата и даде импулс за домакините, докато сега Берое изпитваше затруднения в атака.

В седмата минута от частта Монтана за първи път стигна и до двуцифрена разлика. Берое вкара само 10 точки, срещу 21 за Монтана в частта и така момичетата на Стефан Михайлов взеха нелош аванс преди заключителните 10 минути.

Старозагорки показаха желание отново да се върнат в мача с безответна серия на старта на финалната четвърт, но Монтана възстанови. Играта продължи кош за кош дълго време, като Таня Гатева опита всички варианти и Берое се бори до последната минута, но Монтана не изпусна лидерската позиция.

Изабела Рамона бе близо до трипъл-дабъл с 22 точки, 8 асистенции и 7 борби и страхотни изяви в защита. 17 точки и 18 борби записа Шерийз Уилямс, 14 вкара Христина Иванова, 13, със 7 асистенции и 7 борби добави Виктория Стойчева, и 11 точки и 10 борби записа Димана Макариева.

С 16 точки най-резултатна за Берое бе Матеа Тавич, по 10 вкараха Виолина Кочева, Жаклин Златанова и Радостина Христова.

Монтана записа впечатляващи 54 борби в двубоя, макар че направи 20 грешки.